locomoco home

Seria locomoco HOME powstaje dla dzieci i młodzieży. Cały czas poszerzamy ofertę wyposażenia pokoi dziecięcych o nowe modele mebli i dodatków wykonane w wysokiej jakości.

„Jesteśmy architektami z pracowni xystudio, projektujemy wnętrza dla dzieci. Stworzyliśmy meble modułowe dające możliwość wielu kombinacji zarówno w kwestii koloru, rodzaju wykończenia jak i zastawiania poszczególnych elementów. Meble zostały zaprojektowane przy współpracy z osobami prowadzącymi placówki dla dzieci oraz testowane przez dzieci . Poszerzamy naszą ofertę dostosowując ją do potrzeb rodziców i dzieci.”

HOME-01
HOME-02
HOME-04

regulamin

DOSTAWA  PŁATNOŚCI  BEZPIECZEŃSTWO  GWARANCJA

1. Realizacja zamówień:

 • Zamówienia przyjmujemy drogą mailową na adres : biuro@locomoco.pl, aktualna oferta naszej firmy oraz ceny produktów znajdują się na stronie internetowej : www.locomoco.pl w zakładce ‚PRODUKTY’.
 • Okres realizacji zamówienia wynosi 8 tygodni od daty wpływu zaliczki na konto. W okresie wysokiego sezonu tj czerwiec- lipiec- sierpień terminy mogą się wydłużyć – klient jest o tym uprzedzany przed złożeniem zamówienia. Informacje o terminie realizacji znajdują się na ofercie przesyłanej do klienta.
 • Ponieważ produkty locomoco są wytwarzane dopiero po złożeniu zamówienia, termin wysyłki to ok 8 tygodni od złożenia zamówienia, z zastrzeżeniem, że towar wysyłamy od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem soboty, niedzieli oraz świąt. UWAGA: termin ten jest terminem wysyłki, nie jest to termin dostawy. Termin dostawy jest uzależniony od firmy przewozowej (kurierskiej) i jest to zazwyczaj następny dzień po dniu nadania.
 • Przy składaniu zamówienia należy podać swoje dokładne dane kontaktowe, dane do faktury oraz dane dostawy (adres oraz kontakt do osoby odpowiedzialnej za odbiór przesyłki).
 • Przed złożeniem zamówienia należy ustalić kolorystykę mebli, która zostanie naniesiona na schematy rysunkowe, które będą podstawą zamówienia. W celu złożenia zamówienia należy odesłać sprzedawcy zaakceptowaną pisemnie ofertę. Dopiero po akceptacji oferty zostanie wystawiona FV proforma na zaliczkę. Wpłata zaliczki oznacza akceptację regulaminu, informację o obowiązku zapoznania się z regulaminem klient znajdzie na swojej ofercie.
 • Meble dostarczane są w całości i nie wymagają montażu (wyjątkiem są nogi od stołów-które wymagają dokręcenia oraz drzwi do wc).

2. Warunki dostawy:

 • Koszt usługi transportowej jest wyceniany indywidualnie, w zależności od wielkości, ilości i wagi zamówionych mebli, a także miejsca dostawy.
 • Przy mniejszych zamówieniach meble pakowane są na palety lub przesyłane jako paczka kurierska pod wskazany adres.
 • Meble Locomoco są wykonywane ręcznie i montowane przed wysyłką. Dbając o jakość dostarczanych produktów, meble dużych gabarytów nie są wysyłane za pośrednictwem firm kurierskich.
 • Stan i kompletność mebli należy sprawdzić w obecności dostawcy, przed podpisaniem protokołu odbioru.
 • Koszt usługi transportowej nie obejmuje wnoszenia i rozpakowywania towarów. Kierowca jest sam i jedynie rozładowuje meble z samochodu.
 • W przypadku przesyłek firmą kurierską przesyłki są dostarczane za zasadach danej firmy. Termin i godzinę dostawy ustala firma kurierska i nie mamy na to wpływu. Przy nadawaniu paczki firma kurierska podaje jedynie orientacyjny czas realizacji dostawy. Firmy kurierskie nie przekazują nam numerów kontaktowych do swoich kurierów, bardzo nam przykro.
 • W wyjątkowych sytuacjach możliwy jest odbiór osobisty zamówienia z okolic Lublina, po uprzednim ustaleniu z zespołem Locomoco. Od momentu otrzymania powiadomienia o możliwości odbioru osobistego produkty oczekują 7 dni kalendarzowych na odbiór przez klienta. Istnieje możliwość wydłużenia tego okresu po uprzednim uzgodnieniu z zespołem Locomoco, wiąże się to z kosztem magazynowania towaru 50,00 zł brutto za jeden tydzień kalendarzowy (koszt ten nie jest dzielony na poszczególne dni, opłata naliczana jest za każdy rozpoczęty tydzień magazynowania po upływie 7 dni kalendarzowych przeznaczonych na odbiór zamówienia). Towar nie zostanie wydany z magazynu przed opłaceniem FV za magazynowanie.

3. Płatności:

 • Po akceptacji oferty przez Klienta, pobierana jest zaliczka w wysokości 30% jego wartości, według faktury pro forma, wystawionej zgodnie z danymi potwierdzonymi przez Zamawiającego.
 • Przed wysłaniem zamówienia obowiązuje przedpłata 100% za zamówienie oraz koszty transportowe ,w formie przelewu na konto bankowe, na podstawie faktury finalnej.
 • Gotowe zamówienie zostaje wysłane po opłaceniu faktury finalnej.
 • Oryginały faktur wraz z certyfikatami zostają wysłane pocztą lub są dołączone do przesyłki.

4. Gwarancja:

 • Meble Locomoco są wykonywane na indywidualne zamówienie. Decydując się na nasze produkty mają Państwo gwarancję najwyższej jakości.
 • Szczegóły gwarancyjne: Gwarancja na meble udzielana jest na okres 1 roku od daty sprzedaży.
 • Szczegółowe informacje dotyczące gwarancji znajdują się w Warunkach Gwarancji i Reklamacji.

5. Bezpieczeństwo:

 • Meble z kolekcji locomoco posiadają atesty i certyfikaty na materiały użyte w produkcji.

6. Ceny:

 • Ceny wszystkich produktów znajdują się na stronie www.locomoco.pl, w zakładce ‚PRODUKTY’.
 • Ceny podane są w polskich złotych i zawierają podatek VAT 23% (są to ceny brutto).

7. Reklamacje: 

 • W przypadku reklamacji prosimy o kontakt z naszym biurem pod numerem telefonu: 500 768 259 lub mailowy na adres biuro@locomoco.pl.
 • Podstawa do rozpatrzenia reklamacji jest pisemne przesłanie opisu usterki (dokładna nazwa, typ i wymiar produktu i rodzaju usterki), wraz załączonymi zdjęciami usterek zrobionych w obecności dostawcy mebli oraz ważnego dowodu zakupu – faktury.
 • Szczegółowe informacje dotyczące zasad reklamacyjnych znajdują się w Warunkach Gwarancji i Reklamacji.

8. Zwroty:

 • Towar wykonywany jest na indywidualne zamówienie Klienta, nie podlega zwrotowi. Przez zakupem towaru można obejrzeć materiały z których są wykonane meble oraz niektóre ich modele w Warszawie po wcześniejszym umówieniu się (22 616 10 44)

9. Ochrona danych osobowych:

 • Składając zamówienie klient jednocześnie wyraża zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia. Dane te nie są wykorzystywane w żadnym innym celu.

warunki gwarancji i reklamacji

Szanowni Klienci,

gratulujemy zakupu mebli locomoco. Nabyty produkt został wyprodukowany zgodnie z aktualnym stanem wiedzy technicznej. Nasze produkty podlegają bardzo surowej kontroli jakości. Gdyby jednak produkt, wbrew oczekiwaniom, posiadał jakieś wady, to należy zapoznać się z naszym oświadczeniem gwarancyjnym.

xystudio (właściciel marki locomoco) oferuje na wszystkie meble, które zostały zakupione przez konsumenta bezpłatną gwarancję na okres 1 roku. Dotyczy to wyłącznie produktów marki locomoco. Niniejszy dokument jest oświadczeniem gwarancyjnym w rozumieniu art. 577§1 KC (Dz.U. Z 2014 r. poz.121). 

Oświadczenie gwarancyjne:

Gwarancja obejmuje produkty zakupione i użytkowane na terenie Polski. Firma xystudio udziela konsumentom oprócz odpowiedzialności sprzedawcy za braki i wady dodatkowo gwarancję trwałości produktów na poniżej opisanych warunkach i w podanym poniżej zakresie. Czas trwania gwarancji wynosi 1 rok i zaczyna się w dniu zakupu przez pierwszego konsumenta końcowego. W przypadku reklamacji należy zwrócić się bezpośrednio do sprzedawcy przedkładając produkt i dowód jego nabycia.

Gwarancją NIE są objęte:

 1. Uszkodzenia powstałe w wyniku niewłaściwego lub nieostrożnego przewozu, przenoszenia mebli oraz wynikłe po sprzedaży ze zdarzeń losowych.
 2. Uszkodzenia wynikłe z niewłaściwego przechowywania, konserwacji i użytkowania mebli (określone w ZASADY UŻYTKOWANIA I KONSERWACJI MEBLI LOCOMOCO).
 3. Uszkodzenia wynikłe z przeróbki lub naprawy wykonanej przez Kupującego lub na jego zlecenie.
 4. Uszkodzenia powstałe w wyniku działania siły wyższej.
 5. Wady i uszkodzenia wynikłe z niewłaściwego ustawienia, nieprawidłowego lub niezgodnego z przeznaczeniem użytkowania mebli locomoco ( ZASADY UŻYTKOWANIA I KONSERWACJI MEBLI LOCOMOCO)

Reklamacje z tytułu wad objętych gwarancją Kupujący zgłasza do sprzedawcy telefonicznie i mejlowo.

Zasady przyjmowania zgłoszeń:

 1. w przypadku, gdy wada stanowiąca przedmiot reklamacji jest usuwalna, świadczenie gwarancyjne obejmuje naprawę przywracającą wartość użytkową i estetyczną.
 2. W przypadku, gdy wada jest nieusuwalna lub jej usunięcie spowodowałoby obniżenie jakości mebla, świadczenie gwarancyjne realizowane jest poprzez wymianę mebla na inny.
 3. Jeżeli Kupujący uniemożliwia naprawę mebla, uważa się, że zrezygnował z uprawnień wynikających z niniejszego Dokumentu Gwarancyjnego.

Postanowienia niniejszej gwarancji nie wyłączają, nie ograniczają ani nie zawieszają uprawnień Konsumenta wynikających z przepisów o rękojmi przewidzianych w ustawie KC (Dz.U.Nr 141, poz.1176).

zasady użytkowania i konserwacji mebli locomoco

 1. Meble locomoco nie wymagają montażu. – za wyjątkiem stolików oraz drzwi do WC.
 2. Meble należy ustawiać na wypoziomowanej powierzchni celem zachowania stabilności.
 3. Mebli nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 0,5 m od czynnych źródeł ciepła (wyjątkiem są obudowy na grzejniki)
 4. MONTAŻ – dotyczy stolików locomoco oraz drzwi di WC. Należy odpowiednio wybrać miejsce do montażu – zaleca się montowanie nóg do stołu na miękkich podłożach. W przypadku wykonywania montażu na podłodze, trzeba zabezpieczyć blat przed ewentualnymi uszkodzeniami. Montaż drzwiczek do WC zgodnie z załączoną do nich instrukcją.
 5. Meble o wysokości powyżej 90 cm wymagają zamocowania do ściany, aby zapobiec, po otworzeniu drzwi, szuflad lub wsparciu się czy próbie wspinania się dziecka na półki, przewróceniu mebla.
  W przypadku braku pewności co do rodzaju ściany i zamocowania mebla – a tym samym bezpiecznego jego użytkowania –   należy zwrócić się do specjalisty, który określi rodzaj ściany i dobierze do niej właściwy rodzaj kołka.
 6. Podczas przestawiania mebli należy zachować szczególną ostrożność, dobrać odpowiednią ilość osób w zależności od wielkości i ciężaru mebli. Nie wolno przepychać,  przesuwać i ciągnąć mebli gdyż grozi to ich trwałym uszkodzeniem lub przewróceniem. W celu przestawienia mebli należy je unieść, chwytając za stałe elementy korpusu np. boki, podstawę etc. Nie należy chwytać za ruchome części np. drzwi, szuflady, półki itp.
 7. Stoły należy użytkować zgodnie z ich przeznaczeniem. W celu przestawienia stolika, należy go unieść, chwytając za blat.
 8. Dobór wielkości krzeseł i stolików pokazuje tabelka na końcu instrukcji.
 9. Meble należy użytkować w pomieszczeniach suchych – oraz chronić przed szkodliwymi wpływami atmosferycznymi. Zalecane są normalne warunki klimatyczne: temperatura 15÷30 °C, wilgotność względna powietrza 25÷80%.
 10. W razie stwierdzenia (w czasie użytkowania) poluzowania się połączeń, należy dokonać stosownych korekt: np. regulacji ustawienia drzwi i dokręcenia nóg stołów. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z producentem.
 11. Ze względu na specyficzne właściwości płyt laminowanych, tworzyw drzewnych, laminatów, i lakierowanych powierzchni wykończeniowych, nie należy dopuszczać do trwałych zabrudzeń, do kontaktów np. z olejami, kwasami i innymi substancjami mającymi właściwości żrące lub oddziaływań ciężkich, twardych i ostrych przedmiotów.
 12. Należy chronić meble przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zwracamy uwagę, że przedmioty ostre, gorące, o twardej lub chropowatej powierzchni, nity na spodniach, pazury zwierząt domowych itp. mogą trwale uszkodzić powierzchnię mebla.
 13. Do czyszczenia – odkurzania stosować czystą, ewentualnie zwilżona ściereczkę a następnie wycierać do sucha.

UWAGA: Nie należy używać środków żrących i szorujących.

I:X Y - F I R M O W E12 - LOCOMOCOINSTRUKCJAINSTRUKCJA Model

xystudio

Jesteśmy architektami, dla których praca jest pasją i sztuką. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie wsłuchując się uważnie w potrzeby naszych Inwestorów. Wykonujemy projekty domów jednorodzinnych, budynków użyteczności publicznej, zabudowy wielorodzinnej, a także projekty wnętrz mieszkalnych, biurowych i komercyjnych. Zbieramy doświadczenia na wszystkich możliwych polach – projekty muzeów, ambasad, budynków wielorodzinnych, hoteli, szpitali, przychodni, domów opieki, basenów, sklepów, restauracji, barów; projekty domów i rezydencji oraz szeroko pojęte wnętrza. Naszą dodatkową specjalizacją są projekty dla dzieci – przedszkola, żłobki wraz z wnętrzami.

xystudio

xystudio-kidsroom (2)
newszwiń