locomoco play

Seria mebli locomoco powstała pod wpływem potrzeby stworzenia ciekawych mebli z możliwością wykorzystania ich w placówkach publicznych: żłobkach, przedszkolach i szkołach (posiadają wszystkie potrzebne do tego certyfikaty i atesty).

„Jesteśmy architektami z pracowni xystudio, projektujemy wnętrza dla dzieci. Stworzyliśmy meble modułowe dające możliwość wielu kombinacji zarówno w kwestii koloru, rodzaju wykończenia jak i zastawiania poszczególnych elementów. Meble zostały zaprojektowane przy współpracy z osobami prowadzącymi placówki dla dzieci oraz testowane przez dzieci . Chcemy poszerzać naszą ofertę dostosowując ją do potrzeb rodziców i dzieci.”

atesty

Wszystkie meble locomoco posiadają atesty na materiały, z których są wykonane. Dodatkowo zestaw szafek z modułu meblowego 2×2, 3×3, szatnie, stoliki i krzesełka posiadają certyfikaty zgodności wydane przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. Meble te mogą być wykorzystywane w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Zestawy mebli spełniają wymagania zawarte w odpowiednich normach.

 

regulamin

DOSTAWA  PŁATNOŚCI  BEZPIECZEŃSTWO  GWARANCJA

1. Realizacja zamówień:

 • Zamówienia przyjmujemy drogą mailową na adres : biuro@locomoco.pl, aktualna oferta naszej firmy oraz ceny produktów znajdują się na stronie internetowej : www.locomoco.pl w zakładce ‚PRODUKTY’.
 • Okres realizacji zamówienia wynosi od ok 4 do ok 8 tygodni od daty wpływu zaliczki na konto. W okresie wysokiego sezonu tj czerwiec- lipiec- sierpień terminy mogą się wydłużyć – klient jest o tym uprzedzany przed złożeniem zamówienia. Informacje o terminie realizacji znajdują się na ofercie przesyłanej do klienta.
 • Ponieważ produkty locomoco są wytwarzane dopiero po złożeniu zamówienia, termin wysyłki to od 4 do ok 8 tygodni od złożenia zamówienia, z zastrzeżeniem, że towar wysyłamy od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem soboty, niedzieli oraz świąt. UWAGA: termin ten jest terminem wysyłki, nie jest to termin dostawy. Termin dostawy jest uzależniony od firmy przewozowej (kurierskiej) i jest to zazwyczaj następny dzień po dniu nadania.
 • Przy składaniu zamówienia należy podać swoje dokładne dane kontaktowe, dane do faktury oraz dane dostawy (adres oraz kontakt do osoby odpowiedzialnej za odbiór przesyłki).
 • Przed złożeniem zamówienia należy ustalić kolorystykę mebli, która zostanie naniesiona na schematy rysunkowe, które będą podstawą zamówienia. W celu złożenia zamówienia należy odesłać sprzedawcy zaakceptowaną pisemnie ofertę. Dopiero po akceptacji oferty zostanie wystawiona FV proforma na zaliczkę. Wpłata zaliczki oznacza akceptację regulaminu, informację o obowiązku zapoznania się z regulaminem klient znajdzie na swojej ofercie.
 • Meble dostarczane są w całości i nie wymagają montażu (wyjątkiem są nogi od stołów-które wymagają dokręcenia oraz drzwi do wc).

2. Warunki dostawy:

 • Koszt usługi transportowej jest wyceniany indywidualnie, w zależności od wielkości, ilości i wagi zamówionych mebli, a także miejsca dostawy.
 • Przy mniejszych zamówieniach meble pakowane są na palety lub przesyłane jako paczka kurierska pod wskazany adres.
 • Meble Locomoco są wykonywane ręcznie i montowane przed wysyłką. Dbając o jakość dostarczanych produktów, meble dużych gabarytów nie są wysyłane za pośrednictwem firm kurierskich.
 • Stan i kompletność mebli należy sprawdzić w obecności dostawcy, przed podpisaniem protokołu odbioru.
 • Koszt usługi transportowej nie obejmuje wnoszenia i rozpakowywania towarów. Kierowca jest sam i jedynie rozładowuje meble z samochodu.
 • W przypadku przesyłek firmą kurierską przesyłki są dostarczane za zasadach danej firmy. Termin i godzinę dostawy ustala firma kurierska i nie mamy na to wpływu. Przy nadawaniu paczki firma kurierska podaje jedynie orientacyjny czas realizacji dostawy. Firmy kurierskie nie przekazują nam numerów kontaktowych do swoich kurierów, bardzo nam przykro.
 • W wyjątkowych sytuacjach możliwy jest odbiór osobisty zamówienia z okolic Lublina, po uprzednim ustaleniu z zespołem Locomoco. Od momentu otrzymania powiadomienia o możliwości odbioru osobistego produkty oczekują 7 dni kalendarzowych na odbiór przez klienta. Istnieje możliwość wydłużenia tego okresu po uprzednim uzgodnieniu z zespołem Locomoco, wiąże się to z kosztem magazynowania towaru 50,00 zł brutto za jeden tydzień kalendarzowy (koszt ten nie jest dzielony na poszczególne dni, opłata naliczana jest za każdy rozpoczęty tydzień magazynowania po upływie 7 dni kalendarzowych przeznaczonych na odbiór zamówienia). Towar nie zostanie wydany z magazynu przed opłaceniem FV za magazynowanie.

3. Płatności:

 • Po akceptacji oferty przez Klienta, pobierana jest przedpłata w wysokości 30% jego wartości, według faktury pro forma, wystawionej zgodnie z danymi potwierdzonymi przez Zamawiającego.
 • Przed wysłaniem zamówienia obowiązuje przedpłata 100% za zamówienie oraz koszty transportowe ,w formie przelewu na konto bankowe, na podstawie faktury finalnej.
 • Gotowe zamówienie zostaje wysłane po opłaceniu faktury finalnej.
 • Oryginały faktur wraz z certyfikatami zostają wysłane pocztą lub są dołączone do przesyłki.

4. Gwarancja:

 • Meble Locomoco są wykonywane na indywidualne zamówienie. Decydując się na nasze produkty mają Państwo gwarancję najwyższej jakości.
 • Szczegóły gwarancyjne: Gwarancja na meble udzielana jest na okres 1 roku od daty sprzedaży.
 • Szczegółowe informacje dotyczące gwarancji znajdują się w Warunkach Gwarancji i Reklamacji.

5. Bezpieczeństwo:

 • Meble z kolekcji locomoco posiadają atesty i certyfikaty na materiały użyte w produkcji.

6. Ceny:

 • Ceny wszystkich produktów znajdują się na stronie www.locomoco.pl, w zakładce ‚PRODUKTY’.
 • Ceny podane są w polskich złotych i zawierają podatek VAT 23% (są to ceny brutto).

7. Reklamacje: 

 • W przypadku reklamacji prosimy o kontakt z naszym biurem pod numerem telefonu: 500 768 259 lub mailowy na adres biuro@locomoco.pl.
 • Podstawa do rozpatrzenia reklamacji jest pisemne przesłanie opisu usterki (dokładna nazwa, typ i wymiar produktu i rodzaju usterki), wraz załączonymi zdjęciami usterek zrobionych w obecności dostawcy mebli oraz ważnego dowodu zakupu – faktury.
 • Szczegółowe informacje dotyczące zasad reklamacyjnych znajdują się w Warunkach Gwarancji i Reklamacji.

8. Zwroty:

 • Towar wykonywany jest na indywidualne zamówienie Klienta, nie podlega zwrotowi. Przez zakupem towaru można obejrzeć materiały z których są wykonane meble oraz niektóre ich modele w Warszawie po wcześniejszym umówieniu się (22 616 10 44)

9. Ochrona danych osobowych:

 • Składając zamówienie klient jednocześnie wyraża zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia. Dane te nie są wykorzystywane w żadnym innym celu.

 

warunki gwarancji i reklamacji

Szanowny Kliencie,

gratulujemy zakupu mebli locomoco. Nabyty produkt został wyprodukowany zgodnie z aktualnym stanem wiedzy technicznej. Nasze produkty podlegają bardzo surowej kontroli jakości. Gdyby jednak produkt, wbrew oczekiwaniom, posiadał jakieś wady, to należy zapoznać się z naszym oświadczeniem gwarancyjnym.

xystudio (właściciel marki locomoco) oferuje na wszystkie meble, które zostały zakupione przez konsumenta bezpłatną gwarancję na okres 1 roku. Dotyczy to wyłącznie produktów marki locomoco. Niniejszy dokument jest oświadczeniem gwarancyjnym w rozumieniu art. 577§1 KC (Dz.U. Z 2014 r. poz.121).

Oświadczenie gwarancyjne:

Gwarancja obejmuje produkty zakupione i użytkowane na terenie Polski. Firma xystudio udziela konsumentom oprócz odpowiedzialności sprzedawcy za braki i wady dodatkowo gwarancję trwałości produktów na poniżej opisanych warunkach i w podanym poniżej zakresie. Czas trwania gwarancji wynosi 1 rok i zaczyna się w dniu zakupu przez pierwszego konsumenta końcowego. W przypadku reklamacji należy zwrócić się bezpośrednio do sprzedawcy przedkładając produkt i dowód jego nabycia.

Gwarancją NIE są objęte:

 1. Uszkodzenia powstałe w wyniku niewłaściwego lub nieostrożnego przewozu, przenoszenia mebli oraz wynikłe po sprzedaży ze zdarzeń losowych.
 2. Uszkodzenia wynikłe z niewłaściwego przechowywania, konserwacji i użytkowania mebli (określone w ZASADY UŻYTKOWANIA I KONSERWACJI MEBLI LOCOMOCO).
 3. Uszkodzenia wynikłe z przeróbki lub naprawy wykonanej przez Kupującego lub na jego zlecenie.
 4. Uszkodzenia powstałe w wyniku działania siły wyższej.
 5. Wady i uszkodzenia wynikłe z niewłaściwego ustawienia, nieprawidłowego lub niezgodnego z przeznaczeniem użytkowania mebli locomoco ( ZASADY UŻYTKOWANIA I KONSERWACJI MEBLI LOCOMOCO)

Reklamacje z tytułu wad objętych gwarancją Kupujący zgłasza do sprzedawcy telefonicznie i mejlowo.

Zasady przyjmowania zgłoszeń:

 1. w przypadku, gdy wada stanowiąca przedmiot reklamacji jest usuwalna, świadczenie gwarancyjne obejmuje naprawę przywracającą wartość użytkową i estetyczną.
 2. W przypadku, gdy wada jest nieusuwalna lub jej usunięcie spowodowałoby obniżenie jakości mebla, świadczenie gwarancyjne realizowane jest poprzez wymianę mebla na inny.
 3. Jeżeli Kupujący uniemożliwia naprawę mebla, uważa się, że zrezygnował z uprawnień wynikających z niniejszego Dokumentu Gwarancyjnego.

Postanowienia niniejszej gwarancji nie wyłączają, nie ograniczają ani nie zawieszają uprawnień Konsumenta wynikających z przepisów o rękojmi przewidzianych w ustawie KC (Dz.U.Nr 141, poz.1176).

instrukcja montażu i użytkowania mebli przedszkolnych Locomoco

Przed przystąpieniem do montażu mebli należy zapoznać się całą instrukcją montażu dostarczoną z dokumentacją zakupu.

 1. Należy odpowiednio wybrać miejsce do montażu – nie zaleca się montowania mebli na miękkich podłożach. W przypadku wykonywania montażu na podłodze, trzeba zabezpieczyć ją przed ewentualnymi uszkodzeniami.
 2. Niektóre z modeli mebli wymagają zamocowania do ściany – ze względu na niewystarczającą stateczność własną. Mogą one przewrσcić się po otworzeniu drzwi, szuflad lub wsparciu się czy próbie wspinania się dziecka na półki. W takich przypadkach należy bezwzględnie zamocować meble do ściany lub innego stabilnego elementu.
  W przypadku braku pewności co do rodzaju ściany i zamocowania mebla – a tym samym bezpiecznego jego użytkowania – należy zwrócić się do specjalisty, który określi rodzaj ściany i dobierze do niej właściwy rodzaj kołka.
 3. Podczas przemieszczania mebli należy zachować szczególną ostrożność, dobrać odpowiednią ilość osób w zależności od wielkości i ciężaru mebli. Nie wolno przepychać, przesuwać i ciągnąć
  mebli, gdyż grozi to ich trwałym uszkodzeniem lub przewróceniem. W celu przemieszczenia mebli należy je unieść, chwytając za stałe elementy korpusu np. boki, podstawę etc. Nie należy chwytać za ruchome części np. drzwi, szuflady, półki itp.
 4. Meble należy użytkować w pomieszczeniach suchych – oraz chronić przed szkodliwymi wpływami atmosferycznymi. Zalecane są normalne warunki klimatyczne: temperatura 15-30 °C, wilgotność względna powietrza 25-80%.
 5. W razie stwierdzenia (w czasie użytkowania) poluzowania się połączeń, należy dokonać stosownych korekt: np. regulacji ustawienia drzwi ,dokręcenie nóg stołów, regulacji prowadnic szuflad, dokręcenia wkrętów mocujących uchwyty lub zawiesia, dociągnięcie złącz mimośrodowych oraz innych elementσw łączących. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z producentem.
 6. Ze względu na specyficzne właściwości płyt laminowanych, tworzyw drzewnych, laminatów, i lakierowanych powierzchni wykończeniowych, nie należy dopuszczać do trwałych zabrudzeń,    do kontaktów np. z olejami, kwasami i innymi substancjami mającymi właściwości żrące lub oddziaływań ciężkich, twardych i ostrych przedmiotów.
 7. Do czyszczenia – odkurzania stosować czystą, ewentualnie zwilżoną ściereczkę a następnie wycierać do sucha.
 8. W przypadku stołów należy użytkować je zgodnie z ich przeznaczeniem.
 9. Dobσr wielkości krzeseł i stolików pokazuje tabelka :

 

I:X Y - F I R M O W E12 - LOCOMOCOINSTRUKCJAINSTRUKCJA Model

TABELA WIELKOŚCI STOŁÓW I KRZESEŁ wg normy PN-EN 1729-1:2016-02

 

10. Noga w rozmiarze 0 ma długość 38 cm, dokrętka ma długość 6 cm. Zmiana rozmiaru stołu
następuje po dokręceniu lub odkręceniu dokrętek z 4 nóg stolika.

11. instrukcja montażu nóg do stołów.

xystudio

Pracownia xystudio od ponad 10 lat specjalizuje się w projektach przestrzeni dla dzieci. Projektujemy przedszkola, żłobki, kluby dziecięce, przychodnie pediatryczne, meble locomoco oraz wykonujemy kompletne projekty budowlane obiektów użyteczności publicznej – przedszkola, szkoły itp.

xystudioNasze realizacje:

 • Kluby malucha: Edukado, Jajo, BamBam, sieć Bajkolandia
 • Żłobki: Baby Academy 2 placówki – Ursus, Grodzisk, Baby City, Państwowy żłobek nr 22 Warszawa,
 • Przedszkola: Baby City, Arka Noego – Warszawa, Artedoo – Marki
 • Przedszkola sieciowe: Centrum Rozwoju Dziecka Kids&Co – Warszawa, Łódź, Wrocław, Ostrów Mazowiecka
 • Szkoły: Edison – Warszawa, Zespół Szkół Prywatnych w Warszawie (SP nr 63 oraz prywatne gimnazjum nr 5),
 • Przychodnie pediatryczne: Centrum Medyczne Damiana 2 placówki – Warszawa

Zapraszamy na naszą stronę www.xystudio.pl oraz serdecznie zapraszamy do współpracy.

xystudio-KINDERGARTEN-YELLOW-ELEPHANT-(1)
xystudio-KINDERGARTEN-YELLOW-ELEPHANT-(3)
xystudio-KINDERGARTEN-YELLOW-ELEPHANT-(24)
xystudio-KINDERGARTEN-YELLOW-ELEPHANT-(14)
xystudio-arka (10)
xystudio-arka (6)
xystudio-arka (2)
xystudio-arka (17)
xy-artedoo (1)
xystudio-artedoo (9)
xystudio-artedoo (22)
xystudio-artedoo (20)
newszwiń